Zielona Szkoła - wiosna 2016

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Zielona szkoła - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Spełnia określone cele dydaktyczno - wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi duże efekty, uczniowie mają szansę bezpośredniego poznawania otaczającego nas środowiska.

9 maja 2016 roku, z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 84 uczniów z klas IV-VI oraz 7 osób opieki pedagogicznej. Punktem docelowym naszej podróży był Karpacz, w którym czekało nas wiele atrakcji. Korzystając z map wędrowaliśmy szlakami górskimi do wodospadów Szklarka i Kamieńczyk,  przeżywaliśmy wesołą zabawę w Chacie Walońskiej, poznaliśmy uroki stolicy Czech - Pragi, oraz ZOO - Safari w Dvur Kralove. Nie zabrakło również takich atrakcji, jak wieczorna dyskoteka. Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć.