Realizacja programu rządowego "Książki naszych marzeń" - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Realizacja programu rządowego "Książki naszych marzeń"

Program rządowy "Książki naszych marzeń"

W dniach od 8 do 19 lutego 2016r., w ramach Programu Rządowego „Książki naszych marzeń”, we wszystkich klasach odbyły się lekcje biblioteczne przeprowadzone przez Panią Annę Pietruszkę z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Uczniowie zostali zapoznani z nowościami wydawniczymi literatury dla dzieci. Pani Anna Pietruszka na zajęciach wykorzystała metodę Booktalking.

Czym jest booktalking?

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nie ujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko „kuszących” fragmentów. Prezentacje powinny być jak „rzut okiem” na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.

Opiekunowie:

Mirosława Rybicka i Renata Wabnic–Osowska