Jesienny Złaz Hufca ZHP Koło - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Jesienny Złaz Hufca ZHP Koło

ZHP w "Trójce"

W dniach 19-20 października 2012 w Kłodawie zuchy i harcerze z naszej szkoły pod opieką instruktorów: p.Marianny Chojnackiej, p.Anny Cichej, p.Ilony Szczecińskiej oraz p.Joanny Perzyńskiej-Pluchrat uczestniczyły w Jesiennym Złazie Hufca Koło, w którym wzięło udział 207 zuchów, harcerzy i instruktorów.
    Celem spotkania była integracja społeczności harcerskiej z całego hufca, promocja dorobku drużyn harcerskich, rozwijanie umiejętności i sprawności harcerskich, a także poznanie ciekawych miejsc ziemi kłodawskiej. Niewątpliwie ogromną atrakcją było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej Kopalni Soli „Kłodawa”. Wieczorem przy ognisko, w miłej atmosferze dzieci brały udział w zabawnych pląsach i śpiewały wesołe piosenki harcerskie. Ukoronowaniem pierwszego dnia  była harcerska dyskoteka.
    Na drugi dzień, w sobotę podczas biegu patrolowego składającego się z pięciu punktów kontrolnych, zuchy i harcerze mogli sprawdzić się:
- w umiejętności udzielania pierwszej pomocy (tzw. „Samarytanka”)
- w znajomości zachowań proekologicznych
- w wiedzy o Kłodawie
- w sprawności – „celne oko zucha i harcerza”

…a na koniec pozostało zjeść pyszną zupę pomidorową i odebrać dyplom.

Teraz czekamy na złaz wiosenny! Czuwaj! Do zobaczenia!