Konkurs plastyczny „Kwiat dziełem doskonałym - kwiaty polne i leśne” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny „Kwiat dziełem doskonałym - kwiaty polne i leśne”

"Ze sztuką na ty"

W minionym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM – KWIATY POLNE I LEŚNE” zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Polkowicach.

Zadanie konkursowe polegało na tym, żeby w dowolnej technice plastycznej, w ciekawy sposób przedstawić kwiatka polnego lub leśnego. Swojego kwiata należało na odwrocie podpisać nazwą naukową i łacińską.

Na konkurs wpłynęło 2677 prac z całego kraju. Jury wyróżniło pracę WERONIKI SUJEWICZ z kl. VI
c (obecnej VIIc). Jej rysunek zakwalifikowała się do udziału w wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbył się w dniu 5 czerwca 2017r. w Polkowicach. Weronika otrzymała nagrody rzeczowe i piękny dyplom, którego tło to reprodukcja jej wyróżnionej pracy. Rysunek naszej uczennicy znalazł się też specjalnie wydanym  katalogu.

Życzymy Weronice dalszych sukcesów!

Opiekun: Renata Wabnic-Osowska