Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Wiadomości

Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy 1c wraz z paniami - Patrycją Kubsik i Małgorzatą Wolszlegier, na chwilę udali się w magiczną niezapomnianą podróż przez bajkową krainę, by przedstawić sobie kilka niezwykłych postaci.

W tym dniu dzieci oraz panie przybyły do szkoły przebrane za różne postacie z bajek, podczas prezentacji swojego stroju omawiali wybranego przez siebie bohatera. Podczas tej niezwykłej podróży odbywało się wspólne czytanie bajek, między innymi „Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego, a także oglądanie ich na dużym ekranie m.in. „Reksia”. Następnie pierwszaki wykonały wspólnie plakat przedstawiający „Dzień Postaci z Bajek”. Na zakończenie tej niezwykłej podróży zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka - bawią, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo. Wartościowe bajki kształtują w dzieciach także odpowiednie postawy moralne. Niezwykle ważne jest, aby dziecko miało kontakt nie tylko z bajkami, które stanowią rozrywkę, ale również z takimi, z których płyną mądre przesłania.

(Patrycja Kubsik)