Konkurs czytelniczy - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs czytelniczy

"Ze sztuką na ty"

„Wybieramy mistrza pięknego czytania powiatu kolskiego 2018”

Konkurs ten zorganizowała Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Kolskiego. Konkurs wpisano w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości.

Celami konkursu były: promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. Zadanie konkursowe polegało na odczytaniu fragmentu książki wybranej przez organizatora – „Mieszko, ty wikingu!” Grażyny Bąkiewicz.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 5 szkół podstawowych.
Konkurs miał formę maratonu czytelniczego. Młodych lektorów oceniało Jury w składzie: przewodnicząca – Henryka Jurkiewicz,  polonistka; członkowie: Zenon Wasiak, Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Kolskiego; Anka Pietruszka, bibliotekarz. Podczas obrad, Jury wzięło pod  pod uwagę: wyrazistość czytania, płynność, bezbłędność, intonację, rozumienie tekstu.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania przyznano naszej uczennicy Monice Skąpskiej z kl. Va. Gratulujemy!

Opiekun:
                                                                                                                   Katarzyna Łojewska