Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty! - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!

Wiadomości

Po wakacjach, pełnych radości i dobrej zabawy, nadszedł czas powrotu do szkolnych ławek. Na uroczystej inauguracji Pani Dyrektor Grażyna Trocińska serdecznie przywitała całą społeczność szkolną. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście - Burmistrz Miasta Koła, pan Krzysztofa Witkowski, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Justyna Krukowska oraz przedstawiciel oddziału banku PKO BP w Kole, pani Edwina Wiśniewska.

Wszyscy zebrani pamiętali, że wrzesień to także miesiąc upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej, dlatego przedstawiciele klas 8 złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz pod pomnikiem zamordowanych nauczycieli.

Rozpoczęcie roku szkolnego to wyjątkowy czas, szczególnie dla nowych dzieci wstępujących w poczet uczniów naszej szkoły. Ceremonii pasowania pierwszoklasistów dokonał Burmistrz Miasta Koła wraz z Panią Dyrektor. To ogromne wyróżnienie.  Wierzymy, że kolejne osiem lat spędzonych w stuletnich murach „kolskiej trójki” będą dla nowych członków niesamowitą przygodą. Pamiętajcie, że „uczenie się jest skarbem, który podąża za człowiekiem wszędzie”.

Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom życzymy wspaniałego nowego roku szkolnego. Przed nami czas wyzwań, ale i niesamowitych przyjemności!

(Patrycja Malczyk)