Konkurs wiedzy o mieście partnerskim Reinbek - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs wiedzy o mieście partnerskim Reinbek

Wiadomości

3 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Mieście Partnerskim Reinbek. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Urząd Miejski w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Konkurs był częścią obchodów Jubileuszu 25-lecia współpracy między miastami partnerskimi Koło–Reinbek. Celem konkursu było przybliżenie uczniom szkół podstawowych  zagadnień związanych z  historią i teraźniejszością miasta partnerskiego Reinbek w  Niemczech, wydarzeń, które miały miejsce podczas 25 lat partnerstwa miast Koło i Reinbek oraz wzbudzenie inicjatywy samodzielnego pogłębiania wiedzy na ten temat.

I miejsce wywalczył uczeń naszej szkoły - Wiktor Pisznot z klasy 8a. Szkołę reprezentowały również uczennice: Gabriela Gajda i Julia Żabierek z klasy 8a.

(Magdalena Roszak)