Twój miś może zostać ratownikiem - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Twój miś może zostać ratownikiem

SKO w naszej "Trójce"

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Nawiązując do tej sytuacji również nasza placówka przystępuje do tej kampanii, polegającej na zbieraniu używanych (lub nowych) maskotek  na terenie szkoły. Po odświeżeniu trafią do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych na terenie  naszego miasta. Po zakończonej akcji maskotki zostaną przekazane Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Akcja trwa do 15 kwietnia  2017 r.

Maskotki można przynosić do gabinetu wicedyrektora i pedagoga szkoły.