Projektowanie t-shirtów w ramach programu rządowego "Książki naszych marzeń" - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Projektowanie t-shirtów w ramach programu rządowego "Książki naszych marzeń"

Program rządowy "Książki naszych marzeń"

W  ramach Programu Rządowego „Książki naszych marzeń” wspierającego czytelnictwo zrealizowaliśmy  projekty edukacyjne „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ” i „ULUBIONE KSIĄŻKI Z DZIECIŃSTWA NASZYCH RODZICÓW I DZIADKÓW”.

Projekty te obejmowały różnorodne działania, a wśród nich ZAPROJEKTOWANIE KOSZULKI t-shirt. Klasy I–III wykonały koszulki z wizerunkami bohaterów ulubionych książek dla dzieci. Starsi uczniowie swoimi koszulkami mieli przekonać innych, że warto czytać książki.

Wszystkie pomysły na ciekawe bluzeczki stworzono w trakcie zajęć plastycznych. Dzieci pracowały rysując i malując po starych t-shirtach przyniesionych z domu. Powstały projekty wykonane różnorodnymi technikami, doklejano kawałki tkanin, włóczek, sznurków, filcu, wycinanki, a także cekiny, guziki, wstążki.

Młodszym dzieciom udało się stworzyć bajkowe koszulki, na których często pojawiała się Pippi, Koziołek Matołek, czy Kubuś Puchatek. Uczniowie klas IV–VI wykazali się pomysłowością i humorem w wymyślaniu haseł promujących czytelnictwo, np.

- Książka to jest fajna sprawa, raz nauka, raz zabawa.
- Czy na kanapie, czy w fotelu czytaj książki przyjacielu.
- Chcesz być mądry na wieki, czytaj książki z biblioteki.
- Kto czyta nie błądzi.

Na podsumowanie pracy nad projektami edukacyjnymi na korytarzu szkolnym zorganizowano wystawę najładniejszych koszulek. Po wspólnej ocenie uznano, że najciekawsze koszulki wykonali uczniowie klasy Ia i Ib.