„Ekowolontariat” Fundacja PKO BP - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Ekowolontariat” Fundacja PKO BP

Wiadomości

Kolska „Trójka” wspólnie z Bankiem PKO BP w Kole przy współpracy nauczycieli opiekunów SKO i pracowników banku stworzyła projekt „Ekowolontariat”, którego celem było uzyskanie wymiernych efektów ekologicznych, a także upiększenie otoczenia lokalnej społeczności.

W ramach projektu na placu zabaw przynależącym do Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole posadzono 45 drzewek. W akcji uczestniczyli dyrektor I oddziału PKO BP w Kole pan Zbigniew Kułakowski wraz z pracownikami, burmistrz miasta Koła pan Krzysztof Witkowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole pani Grażyna Trocińska wraz z opiekunami SKO panią Patrycją Kubsik i panią Magdaleną Roszak oraz z uczniami.

To bardzo ważna akcja o dużym znaczeniu edukacyjno-ekologicznym, młodzież przy wspólnej pracy z dorosłymi uczy się szacunku wobec przyrody, co jest niezwykle ważne
w dobie kryzysu klimatycznego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powyższą akcję.

(Patrycja Kubsik i Magdalena Roszak)