Konkurs plastyczny MANDALA - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny MANDALA

"Ze sztuką na ty"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. „MANDALA” zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu mandali, czyli pracy plastycznej w kształcie koła - kompozycji wieloosiowej. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat, święty okrąg”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród stu prac wyłoniono najlepsze. Nasi uczniowie też otrzymali nagrody.

W kategorii uczniów klas I – III:

III MIEJSCE - JAN PLUCHRAT Z KL. I C

W kategorii uczniów klas IV – VI:

II MIEJSCE - AMELIA JABŁOŃSKA Z KL. IV B
WYRÓŻNIENIE - JULIA MALINOWSKA Z KL. VI A

W dniu 27 listopada 2015r. w siedzibie biblioteki odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Opiekunowie:
                                                                                                                   Izabela Cieślak,