Oto jest życia mała garść / Pochyl się nad nią... Oceń... Patrz...(1) – pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Wiadomości

„Nadszedł czas wyborów i nowe wyzwania, / wielu z nas zmieniło się nie do poznania, / odkrywając siebie i swoje talenty. / To w „kolskiej trójce” przeżywaliśmy te momenty!”(2) – takie słowa wybrzmiały z ust jednej z absolwentek Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole podczas akademii na okoliczność pożegnania uczniów klas ósmych. Po wakacjach nasi absolwenci wypłyną na szerokie wody szkoły średniej, ale przecież nie można „odejść ze starych szeregów”(3), nie pożegnawszy się z tymi wszystkimi, którzy dotrzymywali im kroku podczas drogi ku dojrzałości: z dyrekcją, wychowawcami oraz nauczycielami.

Ważny moment podczas uroczystości stanowiło uhonorowanie uczniów, którzy dzięki ambicjom i sumienności w wypełnianiu obowiązków szkolnych osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Dumni prymusi otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor, a w tej podniosłej chwili towarzyszyli im rodzice, którym złożono gratulacje i podziękowano za trud włożony w wychowanie. Wyrazy uznania popłynęły także do rodziców aktywnie uczestniczących w życiu szkoły.

Gdy emocje nieco zelżały, ustąpiono miejsca wspomnieniom, a nawet nieśmiało zerknięto w przyszłość. Występ każdego z ósmoklasistów stanowił podziękowanie dla rodziców, dyrekcji szkoły, wychowawców i nauczycieli za każde dobro słowo, ale też konstruktywną krytykę, za motywowanie do pracy, za kształtowanie charakterów i umysłów. Tak rozbudzone ambicje wyzwoliły w tych młodych ludziach pragnienia, głęboko drzemiące talenty i sprawiły, że nimi właśnie mogli się podzielić ze zgromadzonymi gośćmi, z gronem pedagogicznym, a także z koleżankami i kolegami.

„Życzymy Wam, Drodzy Absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie.
Pamiętajcie, że w każdym z Was są siła, odwaga i zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy. Mam  nadzieję, że udało nam się je dobrze wzmocnić”(4).

(Karolina Cieślak)

(1) Fragment piosenki Krzysztofa Krawczyka pt. „Życia mała garść”.
(2) Fragment wiersza Mai Jurgi pt. „Wspomnienie”.
(3) Fragment wiersza Adrianny Rusek pt. „Nowe”.
(4) Fragment przemówienia Pani Dyrektor Grażyny Trocińskiej.

Foto: Marcin Żylinski, źródło: