Maj miesiącem książki - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Maj miesiącem książki

Program rządowy "Książki naszych marzeń"

Miesiąc maj kojarzony jest z czytelnictwem i książkami. W związku z tym, w ramach zachęcania dzieci do takiej formy aktywności pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprosili do swojej czytelni autora opowiadań dla dzieci - pana Wojciecha Widłaka. Na spotkanie z tym bardzo ciekawym literatem zostali zaproszeni także uczniowie klasy IIa z naszej szkoły.

Dzięki pomysłowości autora w prezentowaniu swojej twórczości, już po godzinie wszystkim wydawało się, że doskonale znają większość bohaterów jego książek. Pan Widłak szybko udowodnił, że doskonale rozumie potrzeby najmłodszych czytelników. Jego żartobliwy i zabawny sposób przedstawiania różnych i ciekawych przygód zachęcił wszystkich do dalszej lektury.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania jego uczestnicy mogli zakupić książki autora i otrzymać indywidualną dedykację z autografem.

Następnego dnia uczniowie klasy
IIa dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami, które pozostały w ich pamięci. Zakupiona przez panie nauczycielki książka pt. „Wesoły Ryjek” będzie towarzyszyć tej klasie przez kolejne dni, podczas zajęć lekcyjnych.