„Polska jest fajna…” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Polska jest fajna…”

Wiadomości

To już szósta edycja akcji „Szkoła do Hymnu”, w której również uczestniczyła nasza szkoła. 9 listopada 2023 r. cała społeczność „Trójki” zgromadziła się na szkolnym placu sportowym, by o godzinie 11:11, nawiązującej do daty obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w duchu patriotyzmu wykonać Hymn Państwowy.

Oprócz muzycznego symbolu narodowego wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali pieśń „Pierwsza Brygada”, wysłuchali recytacji pięknych wierszy o tematyce patriotycznej i informacji dotyczących celu celebrowania tego święta oraz złożyli muzyczną przysięgę odśpiewując pieśń „Rotę”, której autorem tekstu jest patronka naszej szkoły - Maria Konopnicka. Akcja zakończyła się głośnym, trzykrotnym skandowaniem – „Polska jest fajna”.

(organizatorzy akcji: Mirosława Rybicka i Jarosław Kaźmierczak)