"Okładka do ksiązki” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

"Okładka do ksiązki”

"Ze sztuką na ty"

„OKŁADKA DO KSIĄŻKI JANUSZA KORCZAKA KRÓL MACIUŚ PIERWSZY to tytuł konkursu plastycznego związany z obchodami  ROKU  JANUSZA  KORCZAKA, zorganizowany przez nauczycieli prowadzących bibliotekę szkolną, p. Renatę Wabnic–Osowską i p. Mirosławę Rybicką.
    Na bliższe poznanie sylwetki Janusza Korczaka i jednej z jego najpopularniejszych książek „Król Maciuś Pierwszy” uczestnicy konkursu mieli blisko dwa miesiące. Każdy projekt okładki musiał spełnić określone kryteria, mógł być wykonany w dowolnej technice plastycznej na karcie formatu A4.
      Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Powstało wiele interesujących projektów okładek „Króla Maciusia Pierwszego”.
W dniu 26.11.2012r. podsumowano konkurs i przyznano jedną nagrodę w postaci książki dla Magdaleny Starosty z kl. IVb. Najładniejsze prace można było obejrzeć na gazetce szkolnej.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i życzymy sukcesów.