SKO-wicze celebrują Dzień Chłopaka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

SKO-wicze celebrują Dzień Chłopaka

Wiadomości

Dzień Chłopaka obchodzony jest od 19 listopada 1999 roku. Zainicjowany został tego dnia w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Miał być symbolem równowagi płci oraz odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Dzień Chłopaka tradycyjnie w Polsce obchodzony jest 30 września. To okazja szczególnie znana młodzieży i przez nią też z radością celebrowana. Przyjęło się, iż z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny składają swoim kolegom życzenia. Jednak SKO-wicze z naszej szkoły wraz z Paniami: Patrycją Kubsik i Magdaleną Roszak postanowili ten dzień obchodzić w innej formie. Spotkali się w murach naszej „TRÓJKI” na wieczorze filmowym.

(Patrycja Kubsik i Magdalena Roszak)