"Trójka" w trójce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

"Trójka" w trójce

Wydarzenia sportowe

III miejsce - ZAWODY POWIATOWE W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole w czwartek 7 lutego była miejscem rywalizacji sportowej uczestników zawodów powiatowych w piłkę siatkową chłopców szkół podstawowych. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się sześć zespołów – zwycięzców eliminacji miejsko–gminnych. Udział wzięły reprezentacje szkół z Babiaka, Chodowa, Łubianki, Chełmna oraz kolskiej „Trójki” i „Piątki”. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach: A – SP 3 Koło, SP Chełmno i SP Babiak; B – SP 5 Koło, SP Chodów i SP Łubianka. Zawody przeprowadzone zostały systemem „każdy z każdym” w grupach do dwóch wygranych setów. Następnie dwie najlepsze drużyny z obu grup rozgrywały mecze według zasady: 1A - 2B; 2A - 1B. Zwycięzcy poszczególnych par zagrali o miejsce pierwsze, natomiast przegrani o miejsce trzecie.
    Gra naszych zawodników bardzo falowała. Zapewne chęć odniesienia sukcesu sportowego spowodowała, że nasi chłopcy byli bardzo spięci, widać było zdenerwowanie na ich twarzach. Z jednej strony pojawiały się bardzo proste błędy, które miały wpływ na wynik poszczególnych meczów. Z drugiej natomiast zawodnikom towarzyszyło zaangażowanie, determinacja w dążeniu do korzystnych rozstrzygnięć. W swojej grupie  zajęliśmy drugie miejsce ulegając 2:1 zawodnikom z Chełmna (zwycięzcą turnieju) oraz pokonując reprezentację szkoły z Babiaka 2:0. Kolejny mecz o wejście do ścisłego finału został rozegrany z reprezentacją z Łubianki. Niestety musieliśmy uznać lepszą dyspozycję przeciwników przegrywając mecz 1:2. W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z zawodnikami z Chodowa. Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania. Kontrolując przebieg meczu wygraliśmy 2:0, ostatecznie zajmując III miejsce.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. SP Chełmno;
2. SP Łubianka;
3. SP 3 Koło;
4. SP Chodów;
5. SP 5 Koło;
6. SP Babiak.

Skład reprezentacji: Jan Frydziński – kl. 5a; Igor Chmiel, Adam Krawczyk, Jakub Trębacki – kl. 6a; Jan Dziedziczak, Aleksander Szczeciński – kl. 6b; Piotr Buczkowski, Adrian Kos, Kamil Mazur – kl.6c. opiekun: Pan Paweł Rakowski.