Konkurs plastyczny 7 DNI - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny 7 DNI

"Ze sztuką na ty"

Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatową i Miejska Bibliotekę Publiczną w Kole pt. „7 dni”. Celem konkursu była profilaktyka agresji i przemocy wśród uczniów, rozwijanie świadomości na temat szkodliwości zachowań agresywnych, kształtowanie postaw empatii i reagowanie na akty przemocy. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać plakat przeciwko przemocy inspirując się książką Eve Ainsworth pt. „7 dni”. Głowna bohaterka tej książki jest zastraszana przez swoją koleżankę.

Dzieci chętnie podjęły się wykonania plakatów przeciwko przemocy. Jury doceniło prace naszych uczniów.
W kategorii uczniów klas IV – VI nagrody otrzymali:
II miejsce – DAWID NOWICKI z kl. Vb,
III miejsce – JOWANNA ZAGOZDA z kl. IVc.

W dniu 11 maja w siedzibie biblioteki laureaci otrzymali nagrody książkowe.

Opiekun:
                                                                                                         Renata Wabnic - Osowska