„Tuliszkowski Talent Show” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Tuliszkowski Talent Show”

Wiadomości

Maja Żylińska z klasy 8a została laureatką 1. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych „Tuliszkowski Talent Show” w kategorii Praca Muzyczna. Konkurs zorganizowany był przez Księgarnię w Tuliszkowie i polegał na przygotowaniu autorskiego utworu muzycznego, którego inspiracją była przeczytana książka.

Maja inspirację do napisania utworu zaczerpnęła z wierszy Wisławy Szymborskiej. Piosenkę konkursową wykonała przy własnym akompaniamencie zagranym na pianinie. Nasza uczennica w nagrodę otrzymała bon na zakup książek dla siebie i dla szkoły. Nagroda w tym konkursie to pięknie podsumowanie wszystkich osiągnięć artystycznych, które Maja zdobywała podczas całej edukacji w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:

I miejsce w kategorii praca literacka:
- Hanna Kurdziel - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu

yróżninie:
- Maja Wieczorek - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2/ Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie

I miejsce w kategorii praca muzyczna:
- Maja Żylińska
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole z Oddziałami Integracyjnymi

Wyróżnienie:
- Marcel Łempiński - Szkoła Podstawowa Nr 59 im. J. Matejki w Katowicach

I miejsce w kategorii praca plastyczna:
- Julia Fiedeń - Szkoła Podstawowa im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu

Wyróżnienie:
- Anna Pilch - Szkoła Podstawowa nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie

Nagrodą za pierwsze miejsce był bon o wartości 500 zł oraz nagroda indywidualna dla ucznia - autora pracy
- bon o wartości 300 zł na zakup książek w Księgarni Tuliszków.