Międzynarodowy Dzień Kropki - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Wiadomości

Od kilku lat 15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie klasy 1a tego dnia również celebrowali Dzień Kropki, który bierze swój początek od książki autorstwa Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” (czyli “Kropka”). To historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie i poznała swój talent.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia działania pomagające dzieciom na odkrywanie talentów, poznawanie mocnych stron, budowanie wiary w siebie, rozwijanie ukrytych potencjałów, nawet tam gdzie nikt się tego nie spodziewa. Dla dzieci z klasy 1a był to dzień kreatywności i ciekawych wyzwań.

(Joanna Perzyńska-Pluchrat)