Gra terenowa w ramach innowacji pedagogicznych - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Gra terenowa w ramach innowacji pedagogicznych

Wiadomości

W ramach podsumowania innowacji pedagogicznej „Koło - nasza mała ojczyzna. Integrowanie uczniów poprzez wspólne działanie” w klasach integracyjnych 5a i 7a, nauczyciele Magdalena Roszak i Patrycja Kubsik przeprowadziły grę terenową. Gra była zwieńczeniem wyżej wymienionych innowacji. Rozwijała ona pomysłowość, inwencję twórczą, samodzielność uczniów, ułatwiała przebieg procesów poznawczych, a także integrowała poprzez pracę zespołową. Tematem przewodnim gry było miasto Koło, jego uwarunkowania przyrodnicze, zabytki, architektura. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą o swojej małej ojczyźnie, umiejętnością posługiwania się mapą oraz kompasem, a także integrowania się oraz porozumiewania w grupie rówieśniczej. Uczniowie bardzo entuzjastycznie podeszli do przedsięwzięcia, mogli wyjść poza mury szkoły i w ciekawy sposób sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą najbliższej okolicy.

Zajęcia te były bardzo ciekawym doświadczeniem dla nas nauczycieli, ale przede wszystkim dla młodzieży. Pokazały one, że warto czasami zrobić coś nieszablonowego, innowacyjnego i w ten sposób zachęcić młodzież do wychodzenia poza schematy i utarte ścieżki edukacyjne.

(Magdalena Roszak, Patrycja Kubsik)