Matematyka w praktyce

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Poznając matematyczne tajniki uczniowie klasy 2a wraz z paniami zorganizowali niezłą zabawę – zabawę edukacyjną, która pozwoliła im utrwalać arytmetykę oraz działania z wykorzystaniem monet i banknotów. Przez kilka tygodni gromadzili w sali lekcyjnej puste (czyste!) opakowania od różnych towarów. Po wypożyczeniu koszyków sklepowych, skompletowaniu pieniędzy (niestety, pomocy dydaktycznych) i właściwym ustawieniu stolików, rozpoczęło się realizowanie wyznaczonych przez panią nauczycielkę zadań. Wszyscy byli bardzo przejęci i starali się jak najlepiej wykonać polecenia. Po ich zaliczeniu, można było spontanicznie dokonywać zakupów i „płacić” za nie w prowizorycznie urządzonej kasie.

Użyte podczas zabaw edukacyjnych opakowania po produktach uczniowie posegregowali wrzucając je do odpowiednich worków, które następnie trafią do recyklingu.

Praktyczny sposób utrwalenia zdobytej wiedzy okazał się doskonałą i atrakcyjną formą nauki wykorzystania matematycznych działań w codziennych sytuacjach.