Na wakacje, na wakacje Koleżanki i Koledzy!

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2018/2019

Na wakacje, na wakacje Koleżanki i Koledzy! (1)

Lato przyspiesza radość serca i woła z wiatrem:
– Jak się macie!
Świat pachnie sokiem malinowym,
Więc pora już zacząć - WAKACJE!
(2)

Zabrzmiał ostatni dzwonek, długo wyczekiwane wakacje stają się faktem… Nie da się ukryć, że nawet pogoda daje nam do zrozumienia, że pora już finiszować – dobiec do mety z napisem „koniec roku szkolnego” i udać się na zasłużony wypoczynek.

Starsi, mądrzejsi i bogatsi w nowe doświadczenia żegnamy to wszystko, co było naszym udziałem w roku szkolnym 2018/2019. Nim jednak zasiądziemy do wakacyjnej uczty i będziemy czerpać pełnymi garściami z uroków lata, musi nastąpić uroczyste zwieńczenie całorocznej pracy i szkolnych potyczek z nauką. Zakończenie roku szkolnego stanowi preludium do jakże upragnionych wakacji.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00. Poza społecznością „kolskiej trójki” i licznie zgromadzonymi Rodzicami zaszczytne grono gości zasilili Burmistrz Miasta Koła – Pan Krzysztof Witkowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kole – Pan Sebastian Kuty. Przy stole prezydialnym nie mogło oczywiście zabraknąć Pani Dyrektor Jolanty Wąsowicz oraz Zastępcy Dyrektora Szkoły – Pani Grażyny Trocińskiej.

Wśród tak dostojnego grona mogli obracać się uczniowie, którzy na koniec roku szkolnego osiągnęli średnią minimum 4,75 – im bowiem przypadło w udziale uzyskanie świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowej. Wyczytani na forum otrzymali gratulacje z ust Pani Dyrektor. Prymusi dumnie kroczyli do stołu prezydialnego w obecności nauczycieli wychowawców.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego obfitowała również w szereg wzruszeń. Przyczyniła się do nich przede wszystkim postać Pani Dyrektor Jolanty Wąsowicz, która udaje się na zasłużoną emeryturę. Padło wiele ciepłych słów podkreślających zasługi Pani Dyrektor. Wśród nich nie zabrakło podziękowań za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, za troskę o dobre imię szkoły i działania przyczyniające się do jej rozwoju. Pani Jolanta Wąsowicz przyjęła życzenia niewyczerpanych pokładów energii, uśmiechu i czasu na realizację wielu marzeń i pasji.

Zasłużony odpoczynek stał się faktem również dla dwóch cenionych nauczycieli, mianowicie dla Pani Marii Reder – nauczyciela wspomagającego oraz dla Pani Marianny Rosińskiej – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Pani Dyrektor podziękowała im za zaangażowanie, z jakim oddawały się wychowaniu i kształceniu licznych pokoleń dzieci i młodzieży.

Nie można również przejść obojętnie obok jeszcze jednego szczególnego pożegnania. W tym roku bowiem po raz pierwszy po reformie edukacji szkołę podstawową ukończyli uczniowie klas ósmych. Była to ostatnia lekcja, ostatni dzwonek z ich udziałem… Absolwenci, ukształtowani przez pedagogów pracujących w Szkole Podstawowej nr 3, będą zdobywać wiedzę i rozwijać swoje pasje w murach innych szkół. To w nich rozpoczną nową przygodę ze szkołą średnią i pełnoletniością.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy wzruszeni niesamowitą atmosferą udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy uczniowie otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Mamy nadzieję, że nadchodzące wakacje będą obfitować w wiele radosnych i niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenie we wrześniu!

(1) Fragment wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt. „Wynalazek na piątkę z plusem”.

(2) Fragment wiersza Ryszarda Przymusa „Świat pachnie sokiem malinowym”.

(artykuł: Karolina Cieślak)