Wycieczka do Zaurolandii

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

8 października br. uczniowie z klasy 4a, 5b i 6a odbyli podróż do Zaurolandii, gdzie podczas dwukilometrowego spaceru wzdłuż brzegów jeziora Rogowskiego mogli zobaczyć blisko osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów. Kolejną atrakcją było uczestnictwo w warsztatach plastycznych, polegających na tworzeniu dla siebie koszulki z dinozaurami.

W drodze powrotnej wycieczkowicze zatrzymali się w stołecznym grodzie pierwszych Piastów - Gnieźnie. Tam zobaczyli świątynię koronacyjną królów, siedzibę pierwszego w Polsce arcybiskupstwa, miejsce ważnych wydarzeń z okresu początków polskiej państwowości.
Podziwiali wystrój oraz nagromadzone we wnętrzach dzieła sztuki oraz bezcenny obiekt – słynne Drzwi Gnieźnieńskie.

W pełni możemy zgodzić się z powiedzeniem, że „podróże kształcą”, bo pobyt w tych miejscach był idealnym połączeniem zabawy z nauką.