Turniej SKO "Licz i Ćwicz"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

Jednym z najlepszych działań motywujących uczniów do rozwiązywania zadań jest możliwość udziału w zawodach, turniejach i konkursach, a jeżeli jest to jeszcze coś wesołego, ciekawego, połączonego z ćwiczeniami ruchowymi, to z pewnością zainteresuje wielu uczniów.

Wychodząc naprzeciw tym zainteresowaniom 24 stycznia br. zorganizowaliśmy szkolny turniej pod hasłem „Licz i Ćwicz” adresowany do uczniów klas IV–VI. Impreza łączy zadania matematyczne z konkurencjami sportowymi. Propaguje idee oszczędzania i działalność SKO.

Każda klasa miała za zadanie przygotować 10-osobowe zespoły, w skład których wchodził: samorząd klasowy, 2 matematyków (2 uczniów wyróżniających się wiedzą matematyczną) i 5 sportowców (5 uczniów uzdolnionych sportowo).

Drużyny zmierzyły się w następujących konkurencjach:

1. Bieg do półmetka i z powrotem
2. Klasow
y budżet
3. Kalkulator
4. Figury z ciała na czas
5. Domino matematyczne
6. Super rachmistrz
7. Układanie bramki
z elementów
8. Skoki przez skakankę
9. Reklama oszczędzania w SKO

Tu możesz obejrzeć filmy "Reklama SKO"
przygotowane przez poszczególne klasy do 9. konkurencji.

Klas IVa

Atmosfera podczas turnieju była bardzo przyjazna. Wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością pojęć matematycznych, umiejętnością logicznego myślenia i wykorzystania wiedzy w praktyce oraz sprawnością fizyczną. Konkurs podobał się zarówno uczniom jak i nauczycielom, dlatego też wyrazili oni chęć wzięcia udziału w następnych edycjach konkursu. Planujemy więc, że turniej „Licz i ćwicz” stanie się coroczną tradycją naszej szkoły jako działalność SKO.

Ponadto w ramach działalności SKO ogłoszone zostały konkursy, które wkrótce zostaną rozstrzygnięte.

• Konkurs na najlepiej oszczędzającą klasę
• Konkurs na najlepiej oszczędzającego ucznia
• Konkurs na wierszyk o oszczędzaniu w SKO

Organizatorzy turnieju „Licz i Ćwicz”:
- opiekunowie SKO - p.Grażyna Trocińska, p.Magdalena Zapędowska-Śpiewak
- opiekun Samorządu Uczniwskiego - p.Renata Woźniak