Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną 2016

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

W dniu 10 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 1a, 1b i 1d wzięli udział w uroczystych obchodach „Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną” zorganizowanych przez Terenowe Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kole, Urząd Miasta w Kole oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole.

Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem ulicami naszego miasta do Parku Miejskiego im. Stanisława Moniuszki. Korowód zgromadzonych uczestników poprowadził zespół bębniarzy „Foliba.

Będąc już na terenie parku dzieci doskonale bawiły się tańcząc Zumbę oraz uczestnicząc w przygotowanych dla nich grach i zabawach. Dodatkową atrakcję stanowiło malowanie twarzy, a także możliwość przebrania się i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.