Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

W środę poprzedzającą długi weekend, podczas którego przypadał Dzień Dziecka, wychowawca poinformował uczniów klasy 4c, by w najbliższy poniedziałek obowiązkowo przynieśli do szkoły obuwie zmienne. Wszyscy od razu domyślili się, że chodzi o najważniejsze święto dzieci w roku. Po reakcjach uczniów można było zaobserwować, że wiadomość wprowadziła odrobinę tajemniczości, co do przebiegu tego dnia. W poniedziałek  3 czerwca dzieci nadal dzieliły się swoimi przemyśleniami o jego realizacji. Były głosy, które wskazywały na pobyt w hali sportowej, szkolnej sali gimnastycznej, czy wizytę na orliku.  Ostatecznie okazało się, że Dzień Dziecka został zaplanowany w kolskiej kręgielni. Na dzieci czekała miła atmosfera, wyśmienita pizza i dla każdego napój. Jednak najwięcej wrażeń przyniosły wspólne zmagania na torze podczas gry w kręgle. Dla znacznej większości uczniów była to pierwsza okazja zapoznania się z tą formą aktywnego, a zarazem atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Należy również podkreślić, że właśnie takie wspólne imprezy bardzo korzystnie wpływają na cały zespół klasowy. Powodują, że dzieci bardziej się integrują, pozwalają na budowanie pozytywnych relacji interpersonalnych, a co najważniejsze sprawiają, że na długo pojawia się uśmiech na twarzach i pozostają niezapomniane wrażenia. Tuż przed samym wyjściem z kręgielni dzieci otrzymały od właściciela po pysznym lodzie.

Wychowawca klasy serdecznie dziękuje rodzicom,
którzy zaangażowali się w przygotowanie Dnia Dziecka
oraz właścicielowi kręgielni za bardzo miłe przyjęcie.

Poniżej kilka zdjęć z pobytu.