Zawody powiatowe w tenisie stołowym

Wydarzenia sportowe

W poniedziałek, 8 października w hali sportowej w Babiaku odbyły się mistrzostwa powiatu kolskiego w drużynowym tenisie stołowym. Prawo udziału miały reprezentacje szkół, które zajęły czołowe miejsca w eliminacjach gminno – miejskich. Koło reprezentowały dwie drużyny  z naszej szkoły: Łukasz Więtczak (klasa VIb) i Piotr Buczkowski (klasa VIc) to uczniowie, którzy tworzyli zespół I; Adam Krawczyk (klasa VIa) i Szymon Trębacki (klasa VIc) wystąpili jako zespół II. Poszczególne mecze w turnieju przebiegały w dwóch grupach. Losowanie przed rozpoczęciem zawodów sprawiło, że oba nasze zespoły spotkały się już w fazie grupowej. Po emocjonującym meczu zwycięską ręką wyszedł zespół I pokonując swoich kolegów 3:2. Ostatecznie po pierwszej fazie rozgrywek zespół I zajął drugie miejsce w grupie. O wejście do ścisłego finału nasi zawodnicy musieli pokonać będących w wyśmienitej dyspozycji zawodników z Przedcza. Niestety sztuka ta nie powiodła się. Na otarcie łez należy podkreślić, że przegraliśmy z późniejszymi triumfatorami rozgrywek 3:0. Przegrana nie oznaczała dla naszych zawodników odpadnięcie z dalszego turnieju. Przed zespołem pojawił się kolejny cel – zdobycie 3 miejsca w zawodach. Oby się tak mogło stać należało w kolejnym meczu pokonać gospodarzy turnieju. Tym razem szczęście sprzyjało naszym chłopakom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla zespołu I z naszej szkoły.
Należy również podkreślić, że zespół II zajął w całym turnieju 5 miejsce.
Gratulujemy zawodnikom i czekamy na dalsze sukcesy reprezentacji naszej szkoły w innych dyscyplinach sportowych.