Spotkanie z pisarzem

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2019/2020

W murach naszej szkoły przebywał niezwykły gość. Klasa VIa brała udział w warsztatach z Krzysztofem Koziołkiem, pisarzem, dziennikarzem i wydawcą.

Jest to autor, który zadebiutował w 2007r. powieścią sensacyjną „Droga bez powrotu”. W 2009r. wydał kryminał skandynawski „Święta tajemnica” (nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego), a  w 2010r. powieść sensacyjno-przygodową „Miecz zdrady”. Pan Krzysztof ma na koncie 10 kolejnych  powieści.

Spotkanie nosiło tytuł „Pogromcy fake newsów i hejtu". Podczas trzygodzinnych zajęć zwrócono uwagę uczniów na niebezpieczeństwa związane z przekazywaniem fałszywych wiadomości oraz tzw. hejtu.

Teraz już wiemy, że nieodłącznym elementem obecności w sieci jest szacunek dla drugiej osoby, a także nasze bezpieczeństwo.

(artykuł: Patrycja Malczyk)