Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Idź do spisu treści

Menu główne

Projekt ERASMUS+

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016
 


Na początku 2014 roku, z inicjatywy Pani Katarzyny Kaźmierczak, nauczyciela języka angielskiego nasza „Trójka” rozpoczęła współpracę ze szkołą w Reinbek (Niemcy). Wówczas, po nawiązaniu kontaktu z nauczycielem języka angielskiego w tamtejszym mieście, Panią Christiane Lappenkueper powstał pomysł przedsięwzięcia mającego na celu wymianę informacji o miastach partnerskich (Koło – Reinbek), szkołach, uczniach, nauczycielach i systemach edukacyjnych. Z naszej strony do projektu włączyła się również Pani Renata Łukaszewska (także nauczycielka języka angielskiego). Projekt trwał jeden semestr, ale na tym się nie skończyło. Dobrze układająca się współpraca zaowocowała następnymi działaniami w ramach nowego, większego projektu o nazwie ERASMUS+ (www.erasmusplus.org.pl), którego realizację przewidziano na trzy kolejne lata (od września 2015 roku do czerwca 2018 roku).


Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, z początkiem września br. rozpoczęto pierwszy etap zaplanowanego przedsięwzięcia, a 7 października w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja projektu, w której udział wzięło sześcioro zaproszonych nauczycieli języka angielskiego z różnych krajów Unii Europejskiej - Christiane i Gabrielle (Reinbek w Niemczech), Maarit i Seija (Orimattila w Finlandii) oraz Rae i Anna (Stirling w Szkocji). Wśród zgromadzonych swoją obecnością zaszczycili nas: Sekretarz Miasta – Pani Bogusława Szczecińska, Przewodniczący Rady Miasta – Pan Artur Szafrański, Naczelnik Wydziały Spraw Społecznych – Pani Katarzyna Jaroszewska, Radny Powiatu Kolskiego – Pan Grzegorz Fiałkowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP3 - Pani Elżbieta Frankowska.


Nauczyciele z zagranicy podczas tygodniowego pobytu w naszym mieście mogli zaobserwować, jak wygląda codzienna praca w szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Kole, odwiedzili kolski ratusz spotykając się z Burmistrzem Miasta Koła – Panem Stanisławem Maciaszkiem oraz zwiedzili warte uwagi miejsca w mieście i okolicy.


Myślą przewodnią projektu jest „Teraz, kiedyś, ale co z przyszłością?” w aspekcie wspólnej historii. Zamysł ten ma pomóc uczniom naszej „Trójki” rozwinąć ich świadomość językową i wiedzę o krajach partnerskich w Unii Europejskiej oraz poszerzyć wiedzę z zakresu technologii informatycznych.

W kolejnych etapach realizacji konceptu uczniowie wezmą udział w wymianie międzynarodowej, a tymczasem będą doskonalić wiedzę językową i technologiczną poprzez cotygodniowe kontakty za pośrednictwem komunikatora internetowego.



Poniżej zdjęcia z uroczystej
inauguracji projektu ERASMUS+ oraz z wizyt gości z zagranicy podczas zajęć lekcyjnych w naszej placówce.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego