Wiosno! Czekamy na ciebie!

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2017/2018

Foto: JK

Chłód na zewnątrz, temperatura bliższa zimowej niż wiosennej aurze, ale w sercach uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 zagościła radość – w końcu nadszedł wyczekiwany od długich tygodni pierwszy dzień wiosny.

Z wiankami we włosach, z kwiatami w ręku i trąbkami gotowymi do wiwatów na cześć wiosny, która w końcu nadeszła, uczniowie naszej szkoły wyruszyli kolorowym korowodem na pierwszy wiosenny spacer ulicami naszego miasta. Śmiechy, odgłosy bębenków i trąbek słychać było na ulicy Tuwima, Kolejowej i Toruńskiej.

Dzieci ubrane na żółto i zielono wzbudzały duże zainteresowanie wśród przechodniów. Ich spontaniczność i radość udzielała się wszystkim, przecież tak bardzo lubimy wiosnę… Starano się z całych sił przegonić zimę, wysłać ją tam, gdzie pieprz rośnie… Czy skutecznie?

Prawda za oknami jest na razie okrutna dla miłośników wiosny. Słusznie mówi się, że pierwsza jaskółka wiosny nie czyni – po ciepłych dniach wróciło zimno. Cóż, pozostaje nam tylko czekać. Jesteśmy jednak cierpliwi.

(artykuł: Katarzyna Łojewska)

Zobacz też, jak witaliśmy wiosnę rok temu: Miła wiosno, dobra wiosno, wracaj do nas już…!!!