"Nie daj się wypalić"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

„Nie daj się wypalić!” – pod takim hasłem 26 kwietnia br. obyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z psychologiem (p. Marcinem Wasiakiem) i pedagogiem szkolnym (p. Czesławą Frymus) podsumowujące akcję „Szkoła wolna od dopalaczy”. Z tej okazji, w tym dniu gościliśmy grupę uczniów wraz z opiekunem p. Anną Kaczmarek (nauczycielem języka polskiego) ze Szkoły Podstawowej w Dobrowie, którzy przedstawili spektakl profilaktyczny zatytułowany „Używkom mówię nie”. Poruszał on problematykę zażywania i uzależnienia środkami odurzającymi, uczulając na to, że aby uniknąć tego typu sytuacji potrzebna jest postawa asertywna, a więc umiejętność odmówienia osobom, które do tego zachęcają.

Również podczas tego spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt. „Stop dopalaczom”, przeprowadzonego pod opieką p. Renaty Wabnic-Osowskiej (nauczyciela plastyki w naszej szkole). W konkursie uczestniczyło 12 uczniów. Ze wszystkich prac zostały wyłonione trzy najlepsze. I tak: I miejsce przyznano Weronice Rusek z klasy IVb, II miejsce zajęła Marta Kniaź z klasy IVa, a na III miejscu znalazła się Basia Wasiak z klasy Va. Poza tym wyróżnienie otrzymali: Dawid Nowicki z klasy Vb
i Weronika Kupińska z klasy VIa.

W ostatniej części spotkania psycholog szkolny przeprowadził pogadankę
na temat szkód zdrowotnych i społecznych związanych z używaniem dopalaczy, połączoną z konkursami, zagadkami i drobnymi nagrodami. Na koniec każdy uczeń otrzymał ulotkę profilaktyczną „Nie daj się wypalić”.