Koncert Świąteczny NIECH ŚWIATŁO NIESIE NADZIEJĘ

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

5 stycznia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury odbył się Koncert Świąteczny „Niech światło niesie nadzieję”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole we współpracy z Urzędem Miasta Koła oraz Miejskim Domem Kultury.  Na koncert licznie przybyła społeczność lokalna, rodzina artystów oraz zaproszeni goście.

Celem Koncertu było kultywowanie tradycji świątecznych, upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek, promocja uzdolnionych dzieci i młodzieży oraz integracja społeczności lokalnej.
Koncert miał charakter montażu słowno – muzycznego z elementami tańca i pantomimy. Repertuar stanowiły tradycyjne kolędy oraz pastorałki, a także mniej znane utwory świąteczne.

Do realizacji przedsięwzięcia zaangażowana została uzdolniona młodzież oraz dzieci z grupy artystycznej działającej w naszej szkole. Całość poprowadził student dziennikarstwa, a głównymi wokalistkami były laureatki konkursów ogólnopolskich.

Na scenie kolskiego MDK – u zaprezentowali się: Aureliusz Łojewski – jako prowadzący, starsze wokalistki: Oliwia Sobczak, Nina Błaszczyk, Hanna Szurgot, Magdalena Komudzińska, Aleksandra Fojcik, taniec -  Letycja Łojewska oraz uczniowie z grupy artystycznej SP3 w Kole: Justyna Królik, Maja Żylińska, Gabriela Lityńska, Oliwia Walczak, Monika Skąpska, Martyna Musiał, Anna Siewruk, Amelia Biernat, Barbara Wasiak, Julianna Ulińska, Wanessa Rybicka, Anna Wozińska, Patrycja Nijak, Agata Wawrzyniak, Julia Łozowicz, Michalina Kusztal, Joanna Szurgot, Wiktoria Wesołowska, Iga Błaszczyk, Jan Pluchrat, Maksymilian Kalinowski, Ignacy Maciejewski, Stanisław Szymkowski, Aleksandra Pluchrat.  W Koncert wprowadziła grupa teatralna „Kolskiego Teatru Pantomimy”.

Scenariusz, oprawę muzyczną oraz dekorację przygotowały Helena Bartosik oraz Aleksandra Szacowna–Błaszczyk przy współpracy z Aureliuszem Łojewskim i zaprzyjaźnionymi osobami.