V Turniej Sportowo-Europejski

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

Po hasłem EUROPA ZAPRASZA RESZTĘ ŚWIATA miał miejsce w naszej placówce V Międzyszkolny Turniej Sportowo-Europejski zorganizowany przez naszą szkołę. W turniejowej rywalizacji uczestniczyły 30-osobowe zespoły z kolskich „podstawówek”: SP nr 1, SP nr 2 z Zespołu Szkół nr 1, nasza „Trójka” i SP nr 4. Każda ekipa reprezentowała inny kontynent. My, jako gospodarze turnieju wcieliliśmy się w mieszkańców Ameryki Północnej, uczniowie z SP1 pochwalili się wiedzą o Australii, SP2 przedstawiła nam kultury i tradycje narodów Azjatyckich, a SP4 reprezentowała Afrykę.

Głównym celem międzyszkolnych potyczek była integracja środowiska szkolnego oraz edukacja połączona z dobrą zabawą ucząca zasad zbiorowej rywalizacji w duchu fair-play. Poza tym założeniem organizatorów było poszerzenie wiedzy uczniów o świecie - kulturze i tradycjach narodów żyjących na innych kontynentach.

Szkolne zespoły zmierzyły się w 10 konkurencjach, do których należały m.in. prezentacja strojów, potraw i tańców kojarzących się danym kontynentem.

Jaki był przebieg i atmosfera turnieju?
Jak zazwyczaj! Wesoło,
"z energią" i tańcem przy dobrej muzyce!