Świąteczne kolędowanie 2016

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

Dzieci z ogniska misyjnego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole, podjęły się trudu kolędowania w okresie ferii świątecznych. Pod opieką s.Małgorzaty Strzeleckiej (Orionistki), kolędowały przez 3 dni (27 - 29 grudnia).

26 grudnia 2016 roku w parafii pw. MB Częstochowskiej w Kole po raz pierwszy rozesłano kolędników misyjnych. Kolędnicy uczestniczyli w uroczystej Mszy św. o godz. 10.30, której przewodniczył Proboszcz parafii Ks. kanonik Władysław Waszak. Na zakończenie Mszy św. Ks. Proboszcz udzielił specjalnego błogosławieństwa dzieciom, które wyruszyły z kolędą do domów parafii.

Kolędnicy odwiedzili 8 rodzin, Urząd Miasta i Dom Pomocy Społecznej, kapłanów naszej parafii i wspólnoty sióstr Orionistek, przedstawiając krótki program o problemach dzieci w Tajlandii i śpiewając kolędy. Był to czas radości i dawania świadectwa wiary.