3 dni warsztatów w Zakopanem

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2017/2018

SP3 Koło realizuje ideę integracji, dlatego wicedyrektor naszej szkoły, Pani Grażyna Trocińska nawiązała współpracę z Fundacją „Szlachetny Bohater”. Współdziałania te zaowocowały 3-dniowym wyjazdem na warsztaty do Zakopanego. Fundacja pomogła i znalazła sponsora, który dofinansował i pokrył część kosztów. Grupa 45 osobowa (23 uczniów i 22 rodziców) w dniach 16-18.10.2017 roku wzięła udział w warsztatach psychologiczno-terapeutycznych. Uczestnicy brali udział w warsztatach „Gry i zabawy psychologiczne”.

Dzieci najlepiej uczą się poprzez doświadczanie i działanie, dlatego też podstawą aktywności na tym wyjazdowym spotkaniu były zajęcia artystyczne (muzyczne, teatralne) i ruchowe wzbogacane technikami terapeutycznymi dostosowanymi do indywidualnych potrzeb uczestników. Wprowadzeniem do otaczającego świata była wycieczka oraz spacer trasą Doliny Kościeliskiej oraz na Gubałówkę. Takie czynne uczestnictwo w działaniach służy dobru dziecka i jego rodzinie, ma wymierny wpływ na funkcjonowanie ucznia w procesie edukacji, wpływając na jego rozwój psychofizyczny oraz przyrost wiedzy i umiejętności.

Znamy plany, że to nie koniec :))

Wicedyrektor Pani Grażyna Trocińska zdradziła, że pragnie aby Projekt był kontynuowany w następnych latach i jak mówi: było morze, były góry, powinny być Mazury.