"Palenie jest niezdrowe"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

W dniu 31 maja br. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na temat: „Palenie jest niezdrowe”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów wszystkich klas.

W kategorii klas I – III zwyciężyła Anna Przybysz kl. IIb.
W kategorii klas IV – IV pierwsze miejsce zajął Szymon Malicki kl. VIa, drugie miejsce ex aequo: Martyna Musiał kl. VIa i Szymon Kowalski kl. IVa, trzecie miejsce ex aequo: Wiktor Rakowski i Otylia Polewska kl. VIa.

Poniżej załączamy zdjęcia plakatów.

Opiekunowie projektu:
                                              pedagog szkolny - Halina Musiałek i psycholog szkolny - Marcin Wasiak

W tym samym dniu (31 maja br.) rozstrzygnięty został również drugi konkurs na rebus: „Palić, nie palić - oto jest pytanie?”, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (Sanepid) w Kole i skierowany tym razem do uczniów klas piątych.

Rebus to łamigłówka pokrewna szaradzie składająca się z odpowiednio ułożonych rysunków, napisów i znaków. Rozwiązanie rebusu polega na odczytaniu zaszyfrowanego hasła. Podane w rebusie teksty są zwykle niejednoznaczne, mające jedynie naprowadzić rozwiązującego na właściwe znaczenie.

Poniżej załączamy zdjęcia najciekawszych rebusów w wykonaniu Dominiki Pejcz, Weroniki Rusek i Zofii Tomczyk – wszyscy uczniowie z klasy Vb.

Opiekunowie projektu:
                                               pedagog szkolny - Halina Musiałek i psycholog szkolny - Marcin Wasiak