Inauguracja akcji „Bezpieczny uczeń – świadomy rodzic”

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2014/2015

W dniu 20 listopada 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość inaugurująca akcję „Bezpieczny uczeń – świadomy rodzic” realizowanej wspólnie przez Komendę Powiatową Policji w Kole i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie.

Na spotkanie z naszymi pierwszoklasistami przybyli: Komendant Powiatowej Policji w Kole - Inspektor Wiesław Grzegorczyk, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie - pan Piotr Korytkowski i funkcjonariusze policji.

W ramach kampanii do uczniów klas pierwszych szkół z powiatu kolskiego trafiają elementy odblaskowe, dzięki którym zwiększy się ich widoczność na drodze, szczególnie o zmroku. Podczas spotkania dzieci utrwaliły poznane wcześniej zasady ruchu drogowego oraz przekonały się, co grozi osobom, które nie zapinają pasów w samochodzie. Włączając się do akcji dzieci razem z nauczycielkami przygotowały inscenizację słowno-muzyczną tematycznie związaną z  bezpieczeństwem na drodze.