Zespół „SONATKA” z nominacją do 38 MIĘDZYNARODOWEGO DZIECIĘCEGO FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA W KONINIE

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

Ponad 400 wykonawców zaprezentowało się 3 - 5 marca 2017 roku na deskach Konińskiego Domu Kultury w Koninie. Wśród dzieci z całej Polski znalazły się również uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Gabrysia, Justynka, Oliwka i Maja wykonały piosenkę „Za wielkim morzem” z repertuaru Brathanków. Na scenie dziewczynki nie tylko zaśpiewały, ale również zagrały na instrumentach.

Młodymi artystkami opiekowały się Aleksandra Szacowna-Błaszczyk i Helena Bartosik. Swoją prezentacją urzekły jury i otrzymały kwalifikację do przesłuchań konkursowych. I tak w czerwcu powalczą o festiwalowe „Aplauzy”.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców dziewczynek: Aliny i Andrzeja Królik, Mileny i Marcina Żylińskich, Mirosławy i Tomasza Walczaków oraz Marleny i Krzysztofa Lityńskich za pomoc i zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.