Magia Świąt Bożego Narodzenia (grudzień 2018)

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2018/2019

„Pada śnieżek pada. Pada z prawa, pada z lewa. Pada sobie prosto z nieba...”. Takimi słowami tańczący aniołek zabrał w podróż zaproszonych gości w nostalgiczną podróż bożonarodzeniową. Jej pierwszym etapem była wizyta u sympatycznej, wielopokoleniowej rodziny. Oczami widza, przedstawiciele Urzędu Miasta i grono pedagogiczne, mogli podziwiać przygotowywanie tradycyjnej kolacji wigilijnej.

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez naszych artystów. Aktorzy przenieśli nas do magicznej krainy, w której bohaterowie ulubionych bajek postanowili wspólnie spędzić Święta Bożego Narodzenia. Czwartkowe popołudnie obfitowało także w dźwięki tradycyjnych kolęd. Wykonały je dla nas urocze Sonatki oraz chór złożony z najmłodszych uczniów naszej szkoły.

To nie koniec wspólnego świętowania! W piątek szkolne korytarze wypełniły  się zapachami najróżniejszych potraw wigilijnych. Zanim zasiedliśmy do syto zastawionych stołów, dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

To był wspaniały czas dla całego szkolnego grona. Z uśmiechami na twarzy opuszczaliśmy mury „Kolskiej Trójki”, by powróć tu w nowym, lepszym roku!

(artykuł: Patrycja Malczyk)